UWAGA! Ten serwis używa cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki  

Pogotowie Dziennikarskie SDP

zaloguj się:
zarejestruj się

Za zniesławienie chce 15 mln

Ewa Łosińska

11.06.2014, 12:57
Kazimierz Pazgan był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i nie może zostać Honorowym Obywatelem Nowego Sącza – napisali w maju działacze „Solidarności” do prezydenta miasta. Za te oskarżenia przedsiębiorca wytacza im proces i żąda horrendalnego zadośćuczynienia.
 
- Kazimierz Pazgan – prezes firmy „Konspol” był w latach 1981-85 agentem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Docent” - oświadczył Andrzej Szkaradek, szef sądeckiej Solidarności, podczas konferencji prasowej w maju br. Odczytał też mediom protestacyjny list otwarty skierowany do prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka oraz radnych. Związkowcy podpisani pod nim, w tym osoby internowane w czasie stanu wojennego, powołali się na artykuł „Gazety Polskiej”, która we wrześniu 2013 roku napisała o tym, iż „Komunistyczna bezpieka trzęsie biznesem”. To w nim znalazły się zarzuty, iż Pazgan to TW „Docent”. Miały to potwierdzać dokumenty z Instytutu Pamięci Narodowej.

Konferencja za konferencję
10 czerwca to Kazimierz Pazgan zwołał jednak konferencję w tej sprawie. I oświadczył, że zażąda od Andrzeja Szkaradka 5 milionów złotych, a od „Solidarności” – kolejnych 10 mln za zniesławienie. Właściciel ”Konspolu” odczytał dziennikarzom dokument otrzymany z Instytutu Pamięci Narodowej, z którego - jak powiedział - wynika, że nigdy nie był współpracownikiem SB.
- Ta kwota zostanie przekazana osobom potrzebującym. To zadośćuczynienie za zniesławienie. Cała ta sprawa wpłynęła negatywnie na wizerunek mojej firmy, której pozycję i sukces budowałem latami – stwierdził.
- Chyba oszalał! – skomentował tę zapowiedź Andrzej Szkaradek. - A jeśli chodzi o przedstawione zaświadczenie z IPN, to trudno mi to komentować, skoro go nie widziałem. To jakiś dziwny dokument. Być może został sporządzony na podstawie katalogu zastrzeżonego. Co do szykowanego pozwu, to dziwię się panu Pazganowi, że on tego procesu nie chce wytoczyć tym osobom ze Służby Bezpieczeństwa, które go prowadziły, nadzorowały i które, jak twierdził, sfabrykowały na niego papiery. Niech im wytoczy sprawę w pierwszej kolejności, czy to jest prawda czy kłamstwo, co o nim pisali. A jeśli to  kłamstwo, to ja panu Pazganowi pomogę w tym, żeby im wszystkim odebrać te wysokie emerytury. Bo jeśli produkowali fałszywe dokumenty, to nie wywiązywali się rzetelnie ze swoich obowiązków – powiedział w rozmowie z portalem sadeczanin.info.
Kazimierz Pazgan nie chciał natomiast odpowiadać na pytania dziennikarzy. Oświadczył jedynie, że dokumenty procesowe w jego imieniu są przygotowywane przez najlepszych prawników.

Prezes:  Byłem pod stałą obserwacją SB
Prezes Konspolu od początku zaprzeczał oskarżeniom, jakie pojawiły się pod jego adresem. - W czasach kiedy powstawały pierwsze organizacje hodowców drobiu, zrzeszające prywatnych właścicieli, wszystkie miały swoich „opiekunów” z ramienia służb bezpieczeństwa. Byłem wtedy pod stałą obserwacją SB. Nikt tego nawet nie próbował ukrywać(...). Nigdy nie dostałem propozycji współpracy. Nie byłem nawet w PZPR – mówił mediom.
 Tymczasem „Gazeta Polska” napisała, iż od Pazgana nie wzięto w latach 80. formalnego zobowiązania, bo taka propozycja „mogłaby tylko popsuć dobrze funkcjonującą współpracę” – miał zapisać oficer prowadzący. Według dziennikarzy, TW „Docent” miał m.in. zdobywać informacje o nastrojach wśród hodowców drobiu, a także donosić o działaniach i kontaktach jednego z księży.
Ewa Łosińska
Redakcja: Administracja
Ewa Łosińska

Komentarze:

~Anna thumbnail
~Anna 28.02.2018, 03:59

Nice post. I appreciate the tips. My training routine is remarkably similar to yours, although I expect I'm slogging along much more slowly than you, use photoshop online

~Victor thumbnail
~haupt thumbnail
~haupt 28.12.2017, 08:08

friv Games for girls Meeting Prince Aladdin and running away with him. Let’s come to game friv, play Aladdin Runner and show your talent right now! Good luck with Aladdin Runner!

Friv,

tủ nấu cơm

, máy làm Ðá

, Main Laptop

, thay Main Laptop

anjilo smith anjilo smith 15.12.2017, 12:52
anjilo smith anjilo smith 15.12.2017, 12:44
anjilo smith anjilo smith 15.12.2017, 12:38

Quickbooks Tech Support Phone Number
Quickbooks Support Number
Quickbooks Support Phone Number

~sonui thumbnail
~Best Services thumbnail
~Best Services thumbnail
~Best Services thumbnail
~sonui thumbnail
~sonui thumbnail
~digisang thumbnail
~ankita thumbnail
~jack thumbnail
~Emily Diaz thumbnail
~Emily Diaz 21.10.2017, 17:49

Thank you so much! This is an fantastic web-site
buy generic cialis

~xiaojun thumbnail
~xiaojun 16.02.2016, 07:43
~xiaojun thumbnail
~miki thumbnail
~miki 12.06.2014, 18:07

Jeżeli Pazgan nie widnieje w dokumentach jako TW Docent, to Szkaredek jest w czarnej... I po co to bredzenie o "katalogu zastrzeżonym"?

Pogotowie Dziennikarskie

Rozprawy sądowe

CMWP SDP interweniuje

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP jest zaniepokojone prywatnym aktem oskarżenia spółki Qumak przeciwko red. Jarosławowi Jakimczykowi.

Dlaczego skazano dziennikarza

Poniżej przedstawiamy pełny wyrok wraz z usazadnieniem dotyczącym głośnej prowokacji dziennikarskiej Endy'ego Gęsiny Torresa.